LINK DO PRZYSZŁOŚCI

Które zawody są najbardziej przyszłościowe? Gdzie się uczyć? Co studiować, aby w przyszłości mieć nie tylko pracę, ale i satysfakcję z tego, co się robi? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań związanych z planowaniem swojej kariery zawodowej szukali uczestnicy spotkania z Olgą Gajdzińską, specjalistka do spraw public relations i marketingu on-line, pasjonatka wykorzystania nowoczesnych technologii w PR, oraz z Mariuszem Boguszewskim, koordynatorem projektu, które odbyło się w naszej Bibliotece 7 lutego.

Olga Gajdzińska jest jedną z 30 młodych profesjonalistów, którzy w całej Polsce odwiedzają biblioteki, szkoły i domy kultury. to młodzi ludzie mający ciekawą, przyszłościową, pracę związaną z nowoczesnymi technologiami. Wszystkich łączy charyzma, pasja i ważne doświadczenia zawodowe, mogące być inspiracją dla młodzieży.

W spotkaniu wzięło udział 20 uczniów z klasy III a Gimnazjum w Starym Pilczynie. Dowiedzieli się, jak wygląda dzień pracy młodego profesjonalisty i jak osiągnął swó sukces zawodowy. Wspólnie rozmawiali o nowych zawodach i zastanawiali się, które z nich są najbardziej przyszłościowe. Całość miała charakter warsztatowy - były quizy, pytania, wspólne ćwiczenia.

Spotkanie było bardzo ciekawe i inspirujące dla młodzieży, co widać po ich wypowiedziach.

"Zainspirowało mnie to, że jest dużo zawodów których nie znam. Rozjaśniło mi to przede wszystkim drogę w przyszłość, nowe możliwości oraz zrozumiałam, że ważna jest znajomość języków."

"Najważniejsze jest przełamanie strachu i realizowanie marzeń."

"Pani Olga mówiła żeby się nie poddawań, i to przekonało mnie, że do określonych celów trzeba ambitnie dążyć."

Spotkanie odbyło się w ramach ogólnopolskiego projektu "Link do przyszłości. Młodzi, Internet, Kariera", w którym uczestniczy Biblioteka w Nowym Pilczynie. Jest to przedsięwzięcie Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, realizowane dzięki środkom firmy Microsoft i Polsko-Amerykańskiej Fudacji Wolności, objęte patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Pracy i Polityki Społecznej.

• DSC01012_wynik
  • DSC01015_wynik