NOWE OBLICZA NASZYCH BIBLIOTEK

Biblioteki z Gminy Łaskarzew znalazły się w gronie 100 bibliotek - laureatów z terenu całej Polski, które dostały się do konkursu KIERUNEK BIBLIOTEKA organizowanego przez Stowarzyszenie Odblokuj. Projekt ten ma na celu wzmocnienie znaczenia promocję 3 bibliotek w lokalnym środowisku poprzez opracowanie wizualizacji zewnętrznej i oznakowanie w jednolity sposób każdej placówki. Na ścianach frontowych umieszczono duży logotyp oraz tablice informacyjne z nazwą i godzinami otwarcia Bibliotek, a w terenie umieszczono kierunkowskazy. Na realizację tego celu otrzymaliśmy dotację w wysokości 5.400 zł płatną ze środków Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Przy udziale środków własnych 1.425 zł zakupiono gabloty na lokalne ogłoszenia i oznakowano wnętrze GBP w Nowym Pilczynie.

Dyrekcja Biblioteki bardzo dziękuje administratorom budynków (Gminie Łaskarzew, OSP Dąbrowa, OSP Izdebno) za współpracę i wyrażenie zgody na umieszczenie oznakowania.

Zapraszamy mieszkańców do odwiedzenia Bibliotek w nowej, pięknej odsłonie.