SPOTKANIE Z PISARKĄ - EWĄ CHOTOMSKĄ

2 grudnia 2015 roku w Gminie Łaskarzew gościła Ewa Chotomska – autorka takich książek jak „Pamiętnik Felka Parerasa” czy „Zając Poziomka”, ale przede wszystkim założycielka dziecięcego zespołu Fasolki, który w tym roku obchodzi 30 lecie istnienia i autorka wielu dziecięcych hitów muzycznych. Kto z nas nie nucił w dzieciństwie niezapomnianych przebojów: „Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda…” albo „Fantazja, fantazja, bo fantazja jest od tego…”

W dwóch spotkaniach z legendarną Ciotką Klotką z „Tik -Taka” wzięli udział uczniowie klas I – III ze szkoły podstawowej w Izdebnie i Starym Pilczynie. Gościliśmy też uczniów ze szkoły w Sobolewie. Całe spotkania było bardzo barwne i kolorowe, głównie za sprawą wielobarwnego stroju Pani Ewy, który składał się m.in. z tęczowego boa, kwiecistego kapelusza, sukienki z kolorowej mgiełki i butów – jednego czerwonego, drugiego niebieskiego. Ewa Chotomska opowiadała dzieciom o tym, jak to jest być córką sławnej poetki Wandy Chotomskiej, jak powstają programy telewizyjne, do których pisze scenariusze oraz o swoich inspiracjach literackich.  Dzieci poznały najnowszy wiersz mamy Pani Ewy o kozicy, która chciała dostać się na Kasprowy Wierch kolejką linową. Opowieściom o Felku Parerasie i zającu Poziomce nie było końca. Oczywiście nie mogło zabraknąć wspólnego śpiewania piosenek, śmiesznych układów choreograficznych, jak chociażby do piosenki o papudze lub do hitu „Mydło lubi zabawę”. Pani Ewa przygotowała wiele zabaw i zagadek, za które dzieci były nagradzane. Po spotkaniu można było zakupić książki Pani Ewy z autografem i piękną dedykacją.

Zapraszamy dzieci i dorosłych do naszych bibliotek, aby wypożyczyć książkę „Piosenki Ciotki Klotki” z płytą, aby wspólnie z pociechami choć na chwilę powrócić do krainy dzieciństwa. Gwarantujemy świetną zabawę i relaks!

Spotkania z  Ewą Chotomską zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Nowym Pilczynie ze środków Fundacji HENKEL POLSKA w ramach programu „Kolorowe Lato 2015”.